W. Waszczykowski: Powiedziałem Tillersonowi, że w przypadku Smoleńska interesuje nas wszelka pomoc

Powiedziałem (Tillersonowi – PAP), że w przypadku Smoleńska interesuje nas wszelka pomoc, zarówno techniczna, polityczna w postaci wywierania presji na Rosje, jak i pomoc prawna – poinformował szef polskiej dyplomacji.

Przebywający z wizytą w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem. Podczas trwającego ponad 45 minut spotkania dominowały sprawy bezpieczeństwa.

Minister Waszczykowski po spotkaniu w Departamencie Stanu poinformował grupę polskich korespondentów akredytowanych w Waszyngtonie, że podczas rozmowy dotyczącej spraw bezpieczeństwa omawiał stosunki polsko-rosyjskie i poruszył temat katastrofy smoleńskiej.

„Od siedmiu lat nie jesteśmy w stanie opisać, wykryć, zweryfikować jednoznacznie przyczyn tej katastrofy” – mówił Waszczykowski.

„Powiedziałem (Tillersonowi – PAP), że w przypadku Smoleńska interesuje nas wszelka pomoc, zarówno techniczna, polityczna w postaci wywierania presji na Rosje, jak i pomoc prawna, ponieważ jeśli nie będzie współpracy ze strony rosyjskiej w dalszym ciągu zamierzamy złożyć skargę do Trybunału Międzynarodowego” – poinformował szef polskiej dyplomacji.

PAP/RIRM

drukuj