Zamordowano Krzysztofa Zalewskiego, eksperta badającego katastrofę smoleńską!

W Warszawie zamordowano Krzysztofa Zalewskiego – eksperta lotniczego który badał katastrofę smoleńską – poinformował jeden z portali.

Jak podaje portal w poniedziałek po południu do siedziby spółki Magnum-X wtargnął uzbrojony mężczyzna, który zadał kilka ciosów nożem 46-letniemu Krzysztofowi Zalewskiemu. Napastnik uzbrojony był również w ładunek wybuchowy, który eksplodował – lecz siła rażenia nie była duża. Wskutek odniesionych obrażeń Krzysztof Zalewski zmarł na miejscu.

 

Zamordowany wielokrotnie wypowiadał się na temat katastrofy smoleńskiej, był również krytykiem raportów komisji MAK oraz komisji Jerzego Millera.

Ta śmierć jest dla mnie prawdziwym wstrząsem – powiedział Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony.

Jestem wstrząśnięty śmiercią Krzysztofa Zalewskiego dobrze znałem go i ceniłem. To jest kolejna osoba związana ze zdarzeniem, które miało miejsce w 2010 roku. Istnieje podejrzenie, że obok tego co się naprawdę zdarzyło w Smoleńsku toczy się jakaś upiorna gra, która ma na celu zdewastować polską scenę polityczną. Ma też na celu pokłócić nas ze sobą, abyśmy nie  byli zdolni do wspólnego działania. To nie jest przypadek, zbyt wiele było tych przypadków. Przyznaję, że śmierć Zalewskiego jest dla mnie prawdziwym wstrząsem –  powiedział Romuald Szeremietiew.

Na miejscu zbrodni wciąż pracuje ekipa dochodzeniowo-śledcza oraz obecny jest prokurator. Jak podaje rzecznik Prokuratury Okręgowej Praga – szczegółowe informacje na razie nie będą udostępniane.

RIRM

Audycja z udziałem Krzysztofa Zalewskiego (17.02.2011)

drukuj