fot. PAP/Piotr Nowak

Warszawa zaprasza na darmowe rejsy po Wiśle

Rejsy statkami, katamaranami, drewnianymi szkutnikami po Wiśle oraz spływy kajakowe. Fani wodnych wycieczek mogą skorzystać z szerokiej oferty żeglugi w Warszawie. Ruszyły miejskie wyprawy po rzece – przekazał stołeczny ratusz.

Jak poinformował ratusz, w sobotę rozpoczął się cykl bezpłatnych rejsów, podczas których eksperci oraz stermotorzyści będą opowiadać varsavianistyczne i ekologiczne ciekawostki. Wycieczki będzie można odbyć różnymi środkami wodnego transportu: od tradycyjnych drewnianych – takich jak pychówka, bat, byk, galar czy szkuta – po nowoczesne katamarany i statki, których coraz więcej jest na rzece w Warszawie

Codzienne wycieczki będą zaczynały się w ostatnim tygodniu sierpnia o godz. 13.00, od września zaś o godz. 17.00. W weekendy z kolei o godz. 11.00 i 13.00 (te godziny pozostaną do końca września). Rejsy będą stratowały w Porcie Czerniakowskim oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego (na wysokości pomnika Syreny) z Barki Wisława – miejsca zbiórek będą oznaczone flagami Dzielnicy Wisła. Obowiązują zapisy – rezerwacja odbywa się mailowo pod adresem lato@rejsywislane.pl i telefonicznie pod nr 668 099 787.

Organizowane będą także wycieczki śladami aktywnego wypoczynku. Goście pokładu pokonają pętlę z Portu Czerniakowskiego przez centralny odcinek Wisły, powracając w miejsce startu. W czasie rejsu zobaczą punkty do uprawiania sportów, takich jak skimboard, kajak polo, żeglarstwo, wioślarstwo, sporty motorowodne, SUP oraz lokalizacje do grania w siatkówkę plażową, siłownie plenerowe, park linowy oraz trasy rowerowe.

Uczestnicy rejsu będą spotykać się pod bosmanatem portu przy ul. Solec 8. Wyprawy wystartują kolejno 24, 25, 26, 28 i 31 sierpnia. W planie każdego dnia jest pięć godzinnych rejsów od godz. 12.45 do 20.00 (dodatkowo jeden rejs 24 sierpnia od godz. 11.30). Rezerwacje dostępne są na stronie Fundacji Wisła Warszawie – www.wislawarszawie.pl.

Ponadto codziennie odbywają się spływy kajakowe, a od września do końca października w każdy weekend. Do wyboru są trzy trasy wycieczek: Port Czerniakowski – plaża Białołęka, plaża Saska – plaża Białołęka oraz plaża Białołęka – Modlin. Rezerwacje z systemem kaucyjnym odbywają się na stronie internetowej organizatora, gdzie można też znaleźć szczegóły i wskazówki dotyczące spływów.

PAP

drukuj