Warszawa: Zainaugurowano akcję „Z kulturą na drodze”

W Warszawie zainaugurowano akcję „Z kulturą w drodze”, która ma promować kulturalne zachowania na drogach. W uroczystości wzięli udział m.in. wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur.

Wicepremier Piotr Gliński w wystąpieniu apelował o większą kulturę na drogach.

My lubimy samochody i one są nam potrzebne. Ale to jest tak, że to ma w sobie pewne zagrożenie. Dlatego musimy kulturą ogładzać tę sytuację uczestnictwa w ruchu ulicznym. Apelujemy wszyscy, żebyśmy poruszali się na drogach z większą dozą kultury – z większą życzliwością, ze świadomością tego, że nie jesteśmy na drodze sami – powiedział prof. Gliński.

Minister Andrzej Adamczyk przypomniał, że w Polsce zarejestrowanych jest 27 mln pojazdów, co powoduje, że działania realizowane przez rząd już nie wystarczają. Wskazał, że potrzebny jest również „szacunek dla wszystkich tych, którzy są z nami na drogach”.

Z kolei główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur przypomniał, że w 2017 roku doszło do ponad 32 tys. wypadków drogowych, w których śmierć poniosło ponad 2,8 tys. osób.

W ramach akcji „Z kulturą w drodze” organizatorzy zaplanowali m.in. wyświetlanie spotów dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Filmy będą emitowane m.in. w mediach społecznościowych.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl