Chiny: Zidentyfikowano podejrzanego w sprawie wybuchu przed ambasadą USA

Mężczyzna z Mongolii Wewnętrznej zdetonował w pobliżu ambasady USA w Pekinie „urządzenie wybuchowe” i odniósł przy tym lekkie obrażenia. W wyniku wybuchu nikt inny nie ucierpiał – poinformowała pekińska policja. Według policji, „urządzeniem wybuchowym” najprawdopodobniej była petarda.

W komunikacie policji nie wspomniano wprost o ambasadzie USA, ale podano, że do zdarzenia doszło na rogu ulic w dzielnicy, gdzie mieści się amerykańska placówka.

26-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do szpitala z obrażeniami ręki – poinformowała policja, dodając, że śledztwo jest w toku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl