fot. gov.pl/web/kas

KAS: Na lotnisku w Lublinie odprawiono już ponad 7,5 mln maseczek z Chin

Po przyjęciu kolejnego transportu 3,2 mln maseczek z Chin, w Oddziale Celnym lotniska w Lublinie odprawiono już ich w sumie 7,5 miliona – wynika z komunikatu Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak podkreślono w komunikacie, KAS priorytetowo traktuje przesyłki ze środkami ochrony indywidualnej docierające do Polski.

Podano, że kolejny transport maseczek z Chin dotarł do Oddziału Celnego Port Lotniczy Lublin 28 kwietnia 2020 r. samolotem pasażerskim Boeing 767. Taka maszyna może przewieźć 350 osób.

„Tym razem całą przestrzeń ładunkową oraz pasażerską wypełniły kartony z maseczkami medycznymi – 3,2 mln sztuk” – napisano w komunikacie KAS.

„Jest to kolejna dostawa środków ochrony indywidualnej, które odprawione zostały w Porcie Lotniczym Lublin. Od 10 kwietnia 2020 r. lubelska KAS odprawiła już 7,5 mln maseczek niezbędnych do walki z pandemią koronawirusa” – wyjaśniono.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl