By Mariokol - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15216792

Warszawa: Uroczystość wręczenia nagród IPN „Świadek Historii”

Już po raz piąty w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się dziś uroczystość wręczenia nagród „Świadek Historii”, przyznawanych przez Instytut Pamięci Narodowej osobom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla promowania i pielęgnowania polskiej historii poza granicami naszego kraju.

 „Świadek Historii” to honorowe wyróżnienie, ustanowione w marcu 2009 r. zarządzeniem prezesa IPN i przyznawane przez Instytut Pamięci Narodowej. Otrzymują je osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla upamiętniania historii narodu polskiego oraz wspierające IPN w realizacji ustawowej działalności w sferze edukacyjnej i naukowej. Wśród dotychczasowych laureatów znalazło się liczne grono kombatantów, nauczycieli, działaczy społecznych i samorządowców. Na mocy decyzji prezesa IPN, od 2014 r. nagrodę mogą dostać także osoby działające poza granicami kraju. Dziś zostanie odznaczonych 6 laureatów i jedna organizacja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl