fot. twitter.com/MinRozwoju

Warszawa: Podsumowano wyniki programu wspierającego elektromobliność – Electro ScaleUp

W Warszawie podsumowano wyniki programu wspierającego elektromobliność – Electro ScaleUp. To inicjatywa resortów rozwoju oraz klimatu, która ruszyła w 2018 roku.

Program Elektro ScaleUp ma trwale zwiększyć liczbę start-upów pracujących nad innowacjami, które pozwolą pokonać występujące dziś bariery w rozwoju rynku elektromobilności. Wyniki są satysfakcjonujące: do programu zaangażowano 25 start-upów i udało się przeprowadzić ponad 30 pilotaży. Ponad 20 projektów już działa na rynku komercyjnym, jednak to nie koniec.

Infrastruktura ładowania, zarządzanie siecią, infrastruktura rowerowa, symulatory, śledzenie zielonej energii – to najważniejsze obszary, które objął program. W jego realizację zaangażowało się 17 partnerów m. in. Tauron oraz Orlen – wskazała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w czasie konferencji prasowej podsumowującej program.

– Kiedy startowaliśmy z pierwszymi programami akceleracyjnymi, mobilizacja dużych podmiotów, które godzą się testować rozwiązania na infrastrukturze, była największym wyzwaniem. Tutaj mówimy o elektromobilności, mamy nie tylko w Polsce największe koncerny energetyczne, ale także innowacyjne spółki z sektora IT, także dużą sieć sprzedaży detalicznej. To niezwykle ciekawe połączenie – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Wartość programu to ponad 14 mln zł.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl