fot. twitter.com

Warszawa: Oszukali 82-latkę metodą na „policjanta”. Zostali zatrzymani

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 57-letnią kobietę i 56-letniego mężczyznę podejrzanych o oszustwo na „policjanta” – powiedziała rzeczniczka wolskich policjantów komisarz Marta Sulowska. Dodała, że podejrzani oszukali 82-latkę, która przekazała im ponad 14 tys. złotych.

Do oszustwa doszło kilka dni temu na warszawskiej Woli.

„Do 82-latki zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta. Przekonywał ją o rzekomym wypadku drogowym spowodowanym przez osobę najbliższą dla kobiety. Informował, że potrzebne są pieniądze, aby sprawca tego wypadku mógł opuścić więzienie” – poinformowała komisarz Marta Sulowska.

Jak wskazała, 82-latka przekonana, że rozmawia z funkcjonariuszem, przekazała mężczyźnie ponad 14 tysięcy złotych.

„W tym czasie wkroczyli stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego i zatrzymali mężczyznę oraz kobietę, która czekała na niego już w aucie” – powiedziała komisarz, dodając, że śledczy zabezpieczyli przekazane pieniądze, które posiadał przy sobie 56-latek.

Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy na Woli.

„Podejrzani usłyszeli zarzut oszustwa, działając wspólnie i w porozumieniu” – podała.

Decyzją sądu 57-letnia kobieta oraz 56-letni mężczyzna zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Za zarzucany czyn może grozić do ośmiu lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl