Śląskie: policjanci odzyskali skradziony milion

Policjanci odzyskali ponad milion złotych oszczędności i biżuterię, skradzione w połowie grudnia – wraz z sejfem – z domu starszego mieszkańca Rudy Śląskiej. Do aresztu trafili trzej mężczyźni, zamieszani także – oprócz włamania i kradzieży – w przestępstwa narkotykowe.

Aby wykryć sprawców zuchwałej kradzieży, w której łupem złodziei padł sejf z kosztownościami i gotówką, w rudzkiej komendzie powołano specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, złożoną z doświadczonych policjantów z wydziału kryminalnego. W ciągu kilku dni udało im się ustalić podejrzanych – to trzej mężczyźni w wieku 30, 34 i 37 lat.

Jak podała w piątek rudzka policja, skradziony sejf wraz z zawartością znaleziono na posesji jednego z zatrzymanych. Policjanci odkryli tam także prawie 1,4 kg amfetaminy – to ilość wystarczająca do wytworzenia około 14 tys. tzw. działek dilerskich.

Ponadto w garażu należącym do zatrzymanego znaleziono części samochodu – prawdopodobnie kradzionego. Policjanci traktują sprawę jako rozwojową. Odzyskane pieniądze i biżuteria mają wkrótce powrócić do poszkodowanego mieszkańca Rudy Śląskiej.

PAP/RIRM

drukuj