fot. PAP/Dolnośląska Policja

Zmarło dwóch policjantów postrzelonych przez Maksymiliana F.

Rodziny zmarłych dziś policjantów postrzelonych we Wrocławiu, asp. szt. Daniela Łuczyńskiego i asp. szt. Ireneusza Michalaka, zostaną otoczone opieką i wsparciem – oświadczyło kierownictwo MSWiA. Minister Paweł Szefernaker i wiceministrowie złożyli kondolencje bliskim funkcjonariuszy.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1731717606074188234

Aspiranci sztabowi Daniel Łuczyński i Ireneusz Michalak zmarli w poniedziałek. Obaj zostali postrzeleni w piątek wieczorem przy ul. Sudeckiej we Wrocławiu przez 44-letniego Maksymiliana F. Do postrzelenia policjantów doszło w momencie, gdy F. był transportowany na komisariat Wrocław Krzyki. Wcześniej został on zatrzymany przez innych policjantów jako poszukiwany listem gończym za oszustwo.

Po postrzeleniu funkcjonariuszy mężczyzna zbiegł. Rozpoczęła się obława. Maksymilian F. został zatrzymany w sobotni poranek. Miał przy sobie broń. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, w niedzielę sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie. Śmierć funkcjonariuszy oznacza, że zmianie ulegnie kwalifikacja czynu – zamiast usiłowania zabójstwa Maksymilian F. będzie sądzony za zabójstwo.

„Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci postrzelonych we Wrocławiu: asp. szt. Daniela Łuczyńskiego oraz asp. szt. Ireneusza Michalaka. Rodzinie i bliskim tragicznie zmarłych przekazujemy wyrazy współczucia oraz zapewniamy, że zostaną oni otoczeni odpowiednią opieką i wsparciem ze strony MSWiA” – oświadczyli minister Szefernaker oraz wiceministrowie Maciej Wąsik i Bartosz Grodecki.

W sprawie wciąż jest dużo niewiadomych, w tym to, czemu podejrzany zdołał przemycić broń do radiowozu. W policji został powołany specjalny zespół do wyjaśnienia tej sprawy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl