Warszawa: ministrowie uczyli o bezpieczeństwie

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk poprowadzili w poniedziałek lekcje o bezpieczeństwie. Zajęcia odbyły się w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci, a uczestniczyli w nich mali pacjenci.

Szef resortu zdrowia, prof. medycyny, kardiolog, wykazał się talentem pedagogicznym. Ze swadą i „luzem” przywitał się z uczniami. „Przybij piąstkę” – zachęcał dzieci i wyciągał do nich dłoń zaciśniętą w pięść, a następnie delikatnie stukał w piąstkę dziecka.

Lekcja dotyczyła bezpieczeństwa zdrowotnego.

„Co zrobić, żeby nie bolał brzuszek?” – pytał minister.

„Jeść zdrowe jedzenie”, „nie jeść cukierków” – padały odpowiedzi.

„Brawo piątka” – chwalił prof. Szumowski.

Szefa resortu zdrowia wspierała wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko. Pytała dzieci m.in. o to, jak należy się zachować, aby bezpiecznie wrócić z wakacji.

Natomiast minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i Główny Inspektor Transportu Drogowego (GITD) Alvin Gajadhur skoncentrowali się na bezpieczeństwie na drodze. Pomagał im bohater materiałów edukacyjnych, przygotowanych dla dzieci przez GITD – krokodyl Tirek. Krokodyl wraz z inspektorem uczyli dzieci wierszyków o bezpieczeństwie na drodze.

Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali maskotki: pluszowe misie z ministerstwa zdrowia i krokodylki z GITD.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl