Politycy PiS chcą zbadania sprawy śmierci i zachorowań na gruźlicę mieszkańców Warszawy

Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą, by prokuratura zbadała sprawę śmierci i zachorowań na gruźlicę kilku mieszkańców kamienicy przy ul. Serockiej 19 w Warszawie.

Poseł Jan Mosiński z komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji wskazał, że mieszkańcy tej nieruchomości zajmują lokale, w których nie ma ciepłej wody i centralnego ogrzewania. Poseł powiedział, że zarząd dzielnicy Pragi Południe i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazywali lokatorom informacje, że w tej sprawie nie można nic zrobić, bo kamienica jest objęta roszczeniem. Po latach, jak dodał, okazało się to fikcją.

Prawdziwy jest natomiast zgon jednego z lokatorów na gruźlicę. Stąd wniosek do prokuratury – wyjaśnił poseł Paweł Lisiecki z komisji weryfikacyjnej.

– Postanowiliśmy wystąpić do prokuratury w sprawie zbadania kwestii związanych ze śmiercią przynajmniej jednej osoby na gruźlicę, kolejnej osoby, która jest chora oraz kilku innych osób, co do których jest podejrzenie, że zmarły na tę chorobę. I będzie, z naszej strony, domaganie się od organów ścigania tego, aby ustaliły, jaka była faktyczna przyczyna śmierci tych pozostałych osób. Będziemy domagali się zbadania tej kwestii i wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do osób, które są winne temu zaniedbaniu, bo ta sytuacja trwa już od wielu, wielu lat – powiedział Paweł Lisiecki.

Politycy zapowiedzieli też, że zwrócą się do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego i wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej o interwencję w tej sprawie.

W ocenie członków komisji weryfikacyjnej z PiS obiekt jest w kiepskim stanie pod względem techniczno-budowlanym, co może sprzyjać rozwojowi gruźlicy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl