fot. twitter.com

Warszawa: D. Tusk ma wygłosić wykład na UW

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma wygłosić dziś wykład na Uniwersytecie Warszawskim. Będzie mówił o konstytucji, Europie i wolnych wyborach.

W wydarzeniu mają uczestniczyć politycy Koalicji Europejskiej, między innymi lider PO Grzegorz Schetyna. Według polityków Platformy będzie to przełomowe przemówienie. Sam Donald Tusk zapowiedział, że będzie miał „coś ciekawego i ważnego do powiedzenia”.

Szef MSWiA Joachim Brudziński nie spodziewa się niczego przełomowego.

– Donald Tusk może nam powiedzieć, że PiS jest zły i on to wszystko naprawi. Rządził w latach 2007-2015, następnie czmychnął do Brukseli. Jako urzędnik brukselski podejmuje działania absolutnie sprzeczne z duchem i istotą UE, bo wysoki urzędnik europejski nie może angażować się w bieżącą politykę, a wszyscy pamiętamy, że kiedy był tzw. pucz, a opozycja zapowiedziała, że będzie obalała rząd, to Donald Tusk podsycał te emocje. To wystąpienie będzie tak samo przełomowe, jak przełomowy był zeszłoroczny śnieg – ocenia Joachim Brudziński.

Politycy PiS, odnosząc się do wystąpienia byłego premiera, podkreślają, że ,,Tusk zachowuje się jak celebryta i gwiazda popkultury”. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że na pewno przeczyta to, co powie Tusk.

„Jak będą tam ciekawe pomysły dla Polski, dla UE, to warto będzie na pewno się odnieść, ale mam nadzieje, że będzie to poważna refleksja o przyszłości UE” – podkreślił szef polskiego rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl