fot. twitter.com/prezydentpl

Warszawa: O godz. 14.00 odbędzie się defilada Wojska Polskiego z okazji święta Konstytucji 3 Maja

3 maja ulicami Warszawy przejdzie wielka defilada Wojska Polskiego. Będzie jej przyświecało hasło „Silni w sojuszach”. Defilada wpisuje się w obchody z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO oraz 15. rocznicy członkostwa Polski w UE.

W wydarzeniu weźmie udział blisko dwa tysiące osób, w tym żołnierze z pododdziałów Wojska Polskiego oraz wojsk sojuszniczych. W tym roku po raz pierwszy z żołnierzami przedefilują funkcjonariusze innych służb, między innymi Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Ochrony Państwa.

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz wskazał, że defilada na tak dużą skalę to powrót do tradycji.

– Chcemy powrócić do tradycji organizowania wielkich defilad przy okazji święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku, po raz pierwszy od szeregu lat, organizujemy takie przedsięwzięcie. Będą w nim uczestniczyć wszystkie rodzaje sił zbrojnych oraz sprzęt, którym wojsko może się szczycić. Chcemy pokazać również grupy rekonstrukcyjne – powiedział Wojciech Skurkiewicz.

W defiladzie lądowej przejedzie ponad 200 pojazdów.    Nad głowami gości przeleci prawie 80 statków powietrznych – samolotów i śmigłowców.

Defilada wojskowa odbędzie się na warszawskiej Wisłostradzie, wzdłuż bulwarów na zachodnim brzegu Wisły. Początek o godzinie 14.00.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl