Warszawa: konwencja samorządowa PiS

W Warszawie odbędzie się dziś konwencja samorządowa PiS. Partia zaprezentuje program Jacka Sasina, kandydata PiS na prezydenta stolicy. Partia przedstawi też kandydatów na radnych Warszawy i do Sejmiku mazowieckiego. Głos zabierze prezes PiS Jarosław Kaczyński.

O głównych punktach konwencji –  mówi poseł PiS Anna Zalewska.

Konwencja warszawska jest dla nas bardzo ważna, dlatego, że chcemy tutaj wygrywać wybory. Chcemy mieć prezydenta Warszawy, ale jednocześnie będziemy mówić o całym Mazowszu. W związku z tym, po pierwsze, przedstawiony będzie kandydat, po drugie, jego program wyborczy. Ten program wyborczy będzie pochylał się nad wszystkimi elementami życia w Warszawie – nie tylko nad infrastrukturą i inwestowaniem w kolejne remonty dróg i mostów. Będzie również troską o tych najsłabszych, o edukację i kulturę, która tak naprawdę za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz tak naprawdę leży w gruzach – ocenia poseł Anna Zalewska.

Partia zainaugurowała samorządową kampanię wyborczą we wrześniu, w Łodzi.

Zaprezentowano wówczas deklarację samorządowca. Pod nią ma podpisać się każdy kandydat PiS. W deklaracji znajduje się m.in. obowiązek przeciwdziałania likwidacji lokalnych posterunków, szpitali i szkół.

Po wyborach w 2010 roku w 51-osobowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego PiS zdobyło 14 mandatów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl