Warszawa: dziś rozpoczyna się VII Kongres Polska Wielki Projekt

W Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie rozpocznie się dziś czterodniowy Kongres Polska Wielki Projekt. Siódma edycja tego wydarzenia będzie odbywać się pod hasłem „Wolność – polski projekt dla Europy”.

Uczestnicy kongresu dyskutować będą na temat wyzwań rozwojowych, przed którymi stoi Polska i Europa.

W trakcie kilku paneli tematycznych głos zabiorą przedstawiciele rządu, świata nauki, gospodarki i kultury.

O szczegółach wydarzenia mówi rzecznik prasowy Kongresu Krzysztof Bielak.

– W czwartek gościem głównym jest wicepremier Piotr Gliński i jest to dzień poświęcony kulturze. Z kolei w piątek 19 maja jest dzień gospodarczy, kiedy gościmy wicepremiera Morawieckiego i skupiamy się właśnie na tematach ekonomicznych, rozwoju, gospodarce. Natomiast w sobotę będziemy rozmawiać o tematach europejskich. Gośćmi głównymi będą m.in. prof. Krzysztof Szczerski, prof. Zdzisław Krasnodębski oraz wielu innych ekspertów ds. europejskich. W niedzielę zajmiemy się natomiast tematyką kultury, gdzie wystąpią przedstawiciele zajmujący się tematyką nie tylko kultury polskiej, ale również kultury europejskiej, m.in. prof. Szewach Weiss, prof. Hans-Juergen Boemelburg czy dr Halik Kochanski – wskazuje Krzysztof Bielak.

W trakcie Kongresu zostanie także wręczona nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz medal „Odwaga i Wiarygodność”.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Polska Wielki Projekt. Honorowy patronat nad Kongresem objął prezydent Polski Andrzej Duda.

RIRM

drukuj