Warszawa: Drugi dzień narady ambasadorów RP

W Warszawie dziś drugi dzień narady ambasadorów RP. Dorocznemu spotkaniu przewodniczy szef polskiej dyplomacji, minister Witold Waszczykowski. To wydarzenie jest okazją do podsumowania pracy ambasad, a także wyznaczenia kierunków na przyszłość.

W naradzie, obok ambasadorów RP, biorą udział goście zagraniczni, m.in. szefowie MSZ Estonii oraz Słowacji. Wśród najistotniejszych tematów podejmowanych podczas rozmów są kwestie tj. bezpieczeństwo, przyszłość Unii Europejskiej, a także członkostwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – mówi minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

W czasie tej narady będziemy rozmawiać o ważnych kwestiach dotyczących Unii Europejskiej, przyszłości Unii, Brexitu, naszego funkcjonowania w Unii Europejskiej, naszego odniesienia się do reform Unii. Będziemy również rozmawiać o naszej pracy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, o tym, jak dalej realizować decyzję szczytu NATO, jak dalej wzmacniać bezpieczeństwo naszego regionu. W naszej naradzie będą też uczestniczyli wicepremierzy: Piotr Gliński i Mateusz Morawiecki, a także ministrowie: Antoni Macierewicz i Jan Szyszko – wskazuje szef polskiej dyplomacji.

Z ambasadorami spotkał się już prezydent Andrzej Duda, a także marszałkowie Sejmu i Senatu. Z kolei na czwartek zaplanowano rozmowę dyplomatów z premier Beatą Szydło.

Narada potrwa do piątku.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl