Warszawa będzie refundowała zabiegi in vitro?

Rada Warszawy na czwartkowej sesji ma przyjąć uchwałę w sprawie programu refundacji zabiegów in vitro w stolicy – poinformowała przewodnicząca Rady Ewa Malinowska-Grupińska z Platformy Obywatelskiej. Program miałby ruszyć od września.

Malinowska-Grupińska przypomniała na konferencji prasowej, że kilka miesięcy temu obiecywała, że Rada m.st. Warszawy będzie rekompensowała mieszkańcom Warszawy to, co zabiera rząd PiS.

Warszawski Radny PiS-u Jacek Cieślikowski zaznacza, że przewodnicząca Rady Warszawy powinna się skupić na rekompensowaniu zaniedbań Platformy.

Jeżeli Pani przewodnicząca chce cokolwiek rekompensować, to przede wszystkim niech zrekompensuje wszystko to, co stało się w okresie rządów Platformy. Wtedy to mieszkańcy Warszawy niejednokrotnie tracili dach nad głową. Myślę, że w tej kwestii jest dużo pracy do zrobienia. Tę pracę powinna wykonać PO, bo są to ich zaniedbania. Myślę, że przede wszystkim na tym powinna się skupić Pani przewodnicząca – podkreśla Jacek Cieślikowski.

Program dofinansowania zabiegów sztucznego zapłodnienia ma kosztować ok. 10 mln zł rocznie. Jako pierwsza miejski program refundacji in vitro wprowadziła w 2012 r. Częstochowa.

Obecnie podobne projekty realizują m.in. Łódź, Sosnowiec, a od wakacji także Poznań. W poniedziałek za dofinansowaniem in vitro opowiedzieli się po raz drugi radni PO z Gdańska.


RIRM/TV Trwam News

drukuj