Targi Wydawców Katolickich

W Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie trwają XX Targi Wydawnictw Katolickich. Do jutra dla miłośników książek dostępne są setki publikacji, zwłaszcza o tematyce religijnej.

Targi Wydawców Katolickich co roku gromadzą liczne wydawnictwa z Polski, a także gości specjalnych z zagranicy. Wśród nich znajduje się między innymi Stolica Apostolska. 

– To, co robimy – czyli misję głoszenia Dobrego Słowa poprzez książkę, telewizję czy inne media – jest w łączności z sercem Kościoła, a więc ze Stolicą Apostolską. Nie jesteśmy od niej oderwani. Chcemy podążać w tym samym kierunku i ze zgodnością, która niesie przesłanie z samej Stolicy Apostolskiej od Ojca Świętego – podkreśla ks. Roman Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

W tym roku wśród wybitnych autorów obecny jest ksiądz kardynał Tarcisio Bertone – były sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej. Wczoraj ks. kardynał spotkał się z czytelnikami na promocji swojej książki „Wiara a dobro wspólne. Chrześcijańska oferta dla współczesnego społeczeństwa”, gdzie mówił o misji mediów katolickich. Jak zauważył ksiądz kardynał Bertone, w erze globalnego komunikowana mass media zaczynają gubić sens głównej formy komunikacji – słowa oraz tracić z pola widzenia wartość osobistego i bezpośredniego spotkania, z którego wypływa pełniejsza wiedza i przekaz.

– Wchodząc w konkretne relacje między istotami ludzkimi, Kościół nie włączył się ot tak po prostu w dialog o wymiarze horyzontalnym. Nie dodał swojego głosu do innych, ale poprzez tajemnicę wcielenia Chrystusa, słowa Ojca, zaoferował wzór komunikowania, które na mocy decydującego aktu miłości wobec człowieka zamieniło się w Komunię – współuczestnictwo – zaznacza ks. kard. Tarcisio Bertone – były sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Targi  Wydawców Katolickich z roku na rok przyciągają coraz więcej czytelników.

– Wszelkie Targi, wszelkie promocje książki są kropelką która drąży skałę. Wychodzimy do naszych odbiorów, do ludzi, do młodzieży, do dzieci – mówi ks. Roman Szpakowski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Tegoroczne Targi wpisują się w Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży oraz w Rok Henryka Sienkiewicza.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl