fot. facebook.com

Waldemar Buda został pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego

Wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda został pełnomocnikiem rządu do spraw partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) – poinformował we wtorek szef MIiR Jerzy Kwieciński.

Jerzy Kwieciński przekazał jednocześnie, że powołany w połowie lipca wiceminister Grzegorz Puda objął funkcję pełnomocnika rządu do spraw organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku w Katowicach. Będzie też nadzorował wykorzystanie funduszy unijnych na największe inwestycje infrastrukturalne.

„Obaj Panowie zajmą się tematami trudnymi, ale szlaki mają już przetarte. Minister Buda będzie miał zadanie rozkręcenia PPP w Polsce. To jeden ze sposobów finansowania inwestycji, na który będziemy stawiać w najbliższych latach” – powiedział Jerzy Kwieciński na wtorkowej konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że PPP wymaga współpracy wielu resortów i żeby działało potrzebuje osób, które umieją budować mosty pomiędzy ludźmi.

„Minister Buda jest tutaj najlepszym kandydatem. Ten rząd obala silosowe podziały i tak będzie też działał pełnomocnik rządu do spraw PPP, który skoordynuje działania rządu w tym obszarze”- dodał Jerzy Kwieciński.

PAP/RIRM

drukuj