fot. PAP/Grzegorz Momot

W Zakopanem wiatr przewraca drzewa, blokując drogi

Huraganowy wiatr w Tatrach i na Podhalu powala drzewa, blokując drogi. Nieprzejezdna jest m.in. trasa z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka.

Zakopiańscy strażacy w poniedziałek po południu odnotowują kolejne interwencje związane z huraganowym wiatrem. Drzewa zostały powalone przez wiatr m.in. na drogę prowadzącą z Zakopanego do Morskiego Oka. Strażacy na bieżąco udrażniają przejazd.

Na turystyczny trakt pomiędzy Palenicą Białczańską a Morskim Okiem również spadło drzewo. Mimo, że przed południem Tatrzański Park Narodowy zdecydował o wstrzymaniu sprzedaży biletów na szlaki, wcześniej do Morskiego Oka wyruszyli turyści. Sytuację na szlaku na bieżąco monitorują służby TPN.

Przed południem na zakopiańskiej Olczy silny podmuch wiatru powalił drzewa na samochód, którym jechała młoda kobieta. Poszkodowanej nie udało się uratować.

Od soboty na Podhalu wieje z południa huraganowy wiatr, który wraz z napływem zwrotnikowego ciepła przyniósł saharyjski pył. W nocy z niedzieli na poniedziałek wiatr przybrał na sile. Na szczytach w porywach wiatr osiąga prędkość 130 km/h, a w Zakopanem porywy wiatru przekraczają 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl