fot. pixabay.com

Od 22 grudnia 2021 roku pociągi wracają do Zakopanego

Od 22 grudnia br. wracają bezpośrednie połączenia kolejowe do Zakopanego – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Remont trasy kolejowej pod Tatry trwał od początku września.

W nowym rozkładzie przewidziano 14 relacji dalekobieżnych m.in. z Gdyni, Gdańska, Szczecina i z Warszawy oraz połączenia regionalne.

Dzięki inwestycjom PLK zwiększyła się dostępność stacji i przystanków, m.in. w Poroninie, Skawie Środkowej i w Bystrej Podhalańskiej. W zakresie robót były także przejazdy kolejowo-drogowe i urządzenia sterowania ruchem. Sprawność kolejowej trasy poprawią też przebudowane wiadukty, mosty i przepusty. Końcowy odcinek kolejowej „Zakopianki” zyskał zupełnie nowe torowisko.

Po modernizacji trasy kolejowej czas jazdy pociągiem z Krakowa do Zakopanego wyniesie nieco ponad 2 godziny, czyli skróci się o ponad godzinę.

Modernizacja trasy kolejowej pod Tatry prowadzona jest w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych 97,98,99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”. Na realizację przeznaczono przeszło 1,1 mld zł netto. Zakończenie przedsięwzięcia planowane jest w 2023 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl