PKP Cargo w pełnej gotowości strajkowej

Związkowcy w PKP Cargo ogłosili pełną gotowość strajkową we wszystkich zakładach spółki. Domagają się podwyżek w wysokości 250 zł dla każdego pracownika. Data strajku zostanie wyznaczona na 5 dni przed jego rozpoczęciem.

Komitet Strajkowy w liście otwartym zaapelował jednocześnie do KNF, ABW i Rady Nadzorczej spółki o zainteresowanie sytuacją PKP Cargo.

„Mamy uzasadnione obawy, że obecny sposób zarządzania spółką prowadzi do utraty pozycji rynkowej spółki i spadku jej wartości” – napisali przedstawiciele Komitetu.

Henryk Grymel, szef kolejarskiej „Solidarności”, mówi, że zarząd spółki prowokuje także związkowców do podjęcia strajku, np. poprzez wyrzucenie z rady nadzorczej przedstawicieli pracowników.

Domyślamy się, dlaczego im tak zależy – ponieważ są fatalne wyniki, firma jest źle zarządzana i za chwilę roczny bilans to pokarze, a tak mogliby powiedzieć, że to przez strajk nie ma kontraktów, że przez strajk jest trudna sytuacja. Jesteśmy więc w głupiej sytuacji, bo naszym celem jest walka, żeby zrealizować postulaty dla ludzi, a czujemy się wmanewrowani. Decyzja jednak jest taka, że idziemy dalej w procedurze. Od 1 października jest oflagowanie zakładów i dyżury komitetów strajkowych, czyli pełna gotowość strajkowa, jednak konkretną datę strajku podamy zgodnie z prawem: 5 dni przed. Domagamy się podwyżek, mamy również szereg zarzutów co do prowadzenia firmy – tzw. pionizacja, rozwalanie zakładów pracy – zaznacza Henryk Grymel.

Związkowcy PKP Cargo podkreślają, że podjęcie strajku będzie ostatecznością. Dlatego liczą przede wszystkim na natychmiastową reakcję instytucji państwa i powstrzymanie destrukcyjnej polityki zarządu spółki.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl