fot. pixabay.com

W woj. dolnośląskim pijani mężczyźni wtargnęli do kościoła, zrzucili ze ściany krzyż i zniszczyli kropielnicę; usłyszeli zarzuty  

Dwóch pijanych mężczyzn wtargnęło w trakcie nabożeństwa do kościoła w okolicach Kłodzka. Zrzucili ze ściany drewniany krzyż oraz kropielnicę, którą uszkodzili. Usłyszeli zarzuty obrazy uczuć religijnych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji poinformował we wtorek, że do zdarzenia doszło w minioną sobotę w jednym z kościołów powiatu kłodzkiego. Podczas nabożeństwa do świątyni weszło dwóch nietrzeźwych mężczyzn.

„W przedsionku kościoła najpierw zrzucili ze ściany drewniany krzyż i kropielnicę, którą uszkodzili, a następnie w kierunku odprawiającego mszę księdza pokazywali środkowy palec. Oburzeni wierni powiadomili policjantów, którzy niezwłocznie przyjechali na miejsce zdarzenia i zatrzymali 25-latka oraz 31-latka. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzn okazało się, że byli pijani. Obaj mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie” – powiedział policjant.

Zatrzymani trafili prosto do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty obrazy uczuć religijnych innych osób, poprzez znieważenie przedmiotów czci religijnej – zrzucenie na podłogę wiszącego krzyża i kropielnicy. Dodatkowo odpowiedzą za złośliwe przeszkadzanie w publicznym wykonywania aktu religijnego, wykazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, a także za zniszczenie mosiężnej kropielnicy.

„Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, a swoje zachowanie tłumaczyli stanem upojenia alkoholowego. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności i konieczność naprawienia szkody” – przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl