W weekend politycy PiS odwiedzą 14 województw

W weekend politycy Prawa i Sprawiedliwości kontynuują spotkania z mieszkańcami Polski; odwiedzą w sumie 14 województw – wynika z informacji na stronie internetowej ugrupowania. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwiedzi woj. małopolskie i podkarpackie, a marszałek Senatu Stanisław Karczewski – woj. zachodniopomorskie.

Marszałek Sejmu w sobotę odwiedzi woj. małopolskie, gdzie o godz. 12.00 spotka się z mieszkańcami Nowego Sącza; następnie Kuchciński odwiedzi Sanok (godz. 17.00) w woj. podkarpackim.

Marszałek Senatu będzie przebywał w weekend z wizytą w woj. zachodniopomorskim – w sobotę o godz. 11.00 spotka się z mieszkańcami Świnoujścia, a o godz. 16.00 – Kamienia Pomorskiego; w niedzielę na godz. 10.00 zaplanowano spotkanie w Białogardzie.

Aktywny będzie również minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który uda się z wizytą w Dolnośląskie – o godz. 13.00 spotka się z mieszkańcami Żarowa, o godz. 14.30 – Rzeczki, a o godz. 17.00 – Wołowa.

W woj. małopolskim w sobotę będzie przebywał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, gdzie zaplanowano spotkanie o godz. 16,00 w Niepołomicach. W niedzielę Adamczyk spotka się o godz. 14.30 z mieszkańcami Myszkowa, a o godz. 16.30 – Zawiercia (woj. śląskie).

Woj. mazowieckie odwiedzi wicepremier, minister kultury Piotr Gliński – spotkanie w Siedlcach zaplanowano na godz. 14,00, a w Karczewie – na 16.30. Wiceminister kultury Jarosław Sellin będzie przebywał w sobotę z wizytą w woj. łódzkim (Pęczniew – godz. 14.00, Pabianice – godz. 17.00), a w niedzielę – w Piotrkowie Trybunalskim (godz. 17.00).

https://twitter.com/pisorgpl/status/999968139801743361

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w sobotę odwiedzi woj. warmińsko-mazurskie – o godz. 14.00 spotka się z mieszkańcami Działdowa. W niedzielę Sasin będzie przebywał z wizytą w woj. kujawsko-pomorskim – o godz. 15.30 spotka się z mieszkańcami Strzelna, a o godz. 18.00 – Inowrocławia.

W weekend z wyborcami spotkają się też m.in. posłowie: Stanisław Piotrowicz (woj. kujawsko-pomorskie i mazowieckie), Jarosław Krajewski (woj. kujawsko-pomorskie, wielkopolskie), Arkadiusz Mularczyk (woj. małopolskie oraz świętokrzyskie) oraz Krzysztof Jurgiel (woj. łódzkie i mazowieckie) oraz europoseł Ryszard Czarnecki (dolnośląskie i opolskie).

Spotkania to część – zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy – objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego.

„My dzisiaj coś zaczynamy – zaczynamy wielką drogę po Polsce i jednocześnie zaczynamy wielką rozmowę z Polakami” – mówił wówczas w Warszawie lider PiS.

PAP/RIRM

drukuj