fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Sasin: Propozycje z sobotniej konwencji PiS zostaną wprowadzone szybko

Propozycje, które padły podczas sobotniej konwencji PiS zostaną wprowadzone szybko; w 2019 roku należy się spodziewać kolejnych – zapowiedział dziś szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Podczas sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. obniżenie CIT dla małych i średnich firm z 15 do 9 proc., wyprawkę w wysokości 300 zł dla uczniów, 23 mld zł na program dla seniorów Dostępność plus, nowy fundusz dróg lokalnych w wysokości co najmniej 5 mld zł. Zapowiedział także obniżkę składek ZUS dla małych firm.

Jacek Sasin był pytany w „Sygnałach Dnia” w Polskim Radiu o terminy wprowadzenia nowych rozwiązań gospodarczych przedstawionych przez premiera.

Według ministra będą one wprowadzone szybko, np. wyprawka szkolna jeszcze w tym roku.

„Zdecydowanie ten rok, tu mamy czas liczony bardzo precyzyjnie, do 1 września ta wyprawka musi trafić do uczniów. (…) Wyprawka ma sens, jeśli jest przed rozpoczęciem roku szkolnego” – zauważył szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Odnosząc się do zapowiedzi obniżenia ZUS dla przedsiębiorców o najniższych przychodach, Jacek Sasin podkreślił, że „jest nawet przygotowany konkretny projekt”.

„Myślę, że on w najbliższym czasie trafi pod obrady rządu” – zadeklarował.

„Jeśli chodzi o obniżkę stawki podatkowej (CIT), na moją wiedzę, to powinno ruszyć od nowego roku. Zmiany podatkowe to zmiany, które wchodzą zazwyczaj w życie od nowego roku podatkowego” – zauważył szef KSRM.

„Podsumowując propozycje, które padły na sobotniej konwencji, chcemy je wprowadzić rzeczywiście szybko, bo jest taki program na najbliższe kilka miesięcy, to nie jest w żadnym wypadku program do końca kadencji” – podkreślił minister.

Jak zauważył, „mamy jeszcze cały przyszły rok, 2019”.

„Myślę, że w tym roku 2019 pojawią się kolejne propozycje” – zaznaczył Jacek Sasin.

PAP/RIRM

drukuj