Debata PiS w kopalni Guida

Debata „Energia i bezpieczeństwo” zorganizowana przez Prawo i Sprawiedliwość odbędzie się dziś w zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu. Jest to kolejna z serii eksperckich debat PiS. Poprzednie były poświęcone m.in. służbie zdrowia, polskiej wsi, ekonomii, a także rynkowi pracy.

Spotkanie zorganizowane zostanie 320 metrów pod ziemią w komorze kompresorów. Udział w debacie weźmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przedstawiciele środowisk naukowych, eksperckich, a także przedstawiciele związków zawodowych i pracodawców będą rozmawiać m.in. na temat konkretnych propozycji PiS związanych z bezpieczeństwem energetycznym

PiS ma bardzo obszerny i merytorycznie dobrze przygotowany program wraz z propozycją zmian pewnych rozwiązań prawnych w tej dziedzinie – mówi prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera rządu technicznego.

Program dotyczący bezpieczeństwa energetycznego, opowiada się np. za dywersyfikacją źródeł energii w Polsce czyli w przypadku gazu, budowa terminalu na gaz płynny, ale także rozbudowa sieci gazociągów. W tym gazociągu Baltic Pipe czyli tego połączenia z Danią. Jeżeli chodzi o górnictwo to Prawo i Sprawiedliwość, zdecydowanie opowiada się za podtrzymaniem i rozwojem polskiego górnictwa, polskiego węgla. To powinno być połączone z rozwojem nowoczesnych technologii i przyjaznych środowisku – powiedział prof. Piotr Gliński.

PiS opowiada się również za powołaniem specjalnej komisji ds. energii, surowców i bezpieczeństwa energetycznego w Sejmie, a także za stworzeniem ministerstwa energii.

– Chodzi o to, żeby problemy bezpieczeństwa energetycznego, miały silniejszą pozycję polityczną w rządzie. Jest to wskazane także ze względów organizacyjnych, ponieważ ministerstwo energii lepiej by koordynowało politykę bezpieczeństwa energetycznego. To jest polityka, która składa się z szeregu elementów, które muszą być dobrze ze sobą skoordynowane, a jednocześnie z dużym wyprzedzeniem planowane, projektowane – dodaje prof. Piotr Gliński.  

Dzisiejsza debata jest kolejną z serii eksperckich debat PiS; poprzednie były poświęcone służbie zdrowia, polskiej wsi, samorządom, ekonomii, a także rynkowi pracy i sprawnemu zarządzeniu państwem.

 

Wypowiedź prof. Piotra Glińskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl