fot. PAP/Artur Reszko

Krzysztof Jurgiel odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Jurgiel odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości. Europoseł, który podjął decyzję o rezygnacji, wcześniej został zawieszony.

Krzysztof Jurgiel był związany z Prawem i Sprawiedliwością od 2001 roku. Przez wiele lat zasiadał w kierownictwie partii, był również szefem podlaskich struktur formacji. Kierował Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Beaty Szydło. Objął tę funkcję również w rządzie Mateusza Morawieckiego. Do dymisji podał się w 2018 roku. Jego następcą w resorcie został Jan Krzysztof Ardanowski. Obecnie Krzysztof Jurgiel zasiada w Parlamencie Europejskim. Nie znalazł się jednak na listach w czerwcowych wyborach. Dwa tygodnie temu rzecznik PiS, Rafał Bochenek, poinformował, że były minister został zawieszony w prawach członka partii. Media od początku spekulowały, iż ma to związek z utratą przez PiS władzy na Podlasiu. Kilka dni temu przyznał to również prezes partii, Jarosław Kaczyński. Krzysztof Jurgiel odrzucał oskarżenia, jakie padały pod jego adresem. W poniedziałek poinformował, że rezygnuje z członkostwa w partii. Skierował pismo do Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdził w nim, iż działania władz ugrupowania „są naruszeniem jego dóbr osobistych i statutu partii”. Jednocześnie zapowiedział, że nie wycofuje się z polityki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl