fot. PAP/Tomasz Wojtasik

J.Kaczyński: Nie damy wyrzucić ze szkół Kościoła

Nie damy wyrzucić ze szkół Kościoła; chcemy przyjmować z zewnątrz wszystko co dobre, ale nie choroby – mówił podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Koninie prezes partii Jarosław Kaczyński.

„Szkoła musi być bezpieczna, począwszy od tego, że droga do niej będzie bezpieczna, że nie będzie tam narkotyków, przestępstw” – mówił w Koninie Jarosław Kaczyński.

Zaznaczył, że PiS chce, aby w szkołach zapewniona była także podstawowa opieka medyczna.

Prezes PiS wskazywał także, że jego ugrupowanie nie dopuści do tego, aby „najmłodsi obywatele byli traktowani jako przedmiot społecznych eksperymentów”. „Bardzo złych eksperymentów” – dodał.

Były premier tłumaczył, że chce „by nikt nie ośmielał się zabierać prawa rodziców do wychowywania dzieci”.

„By nikt nie chciał wyrzucać ze szkół Kościoła. By nikt nie chciał narzucać sposobu myślenia, który podważa cały porządek rzeczy stworzony przez chrześcijaństwo i który stał się podstawą cywilizacji, a takie zamysły są w tej chwili są w sposób agresywny prowadzone” – mówił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że „PiS jest gwarancją tego, że jeżeli będzie rządziło, to ta ofensywa będzie odparta”.

„Tak, jak będzie odpierało inne ataki zła” – zapowiedział lider Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS chce, by Polska była w świecie państwem liczącym się i – w jego ocenie – coraz bardziej się staje.

„Chcemy przyjmować z zewnątrz wszystko co dobre. Żeby nasz kraj rozwijać gospodarczo, także w tych sferach najbardziej nowoczesnych. Ale to nie oznacza, że jak gdzieś szaleje choroba, to ona musi szaleć także w Polsce. Mamy prawo się bronić. To jest nasz święty obowiązek” – mówił Jarosław Kaczyński.

Zapowiedzieliśmy, że zrobimy reformę szkolną i ją zrobiliśmy – dodał.

„Dziś wokół polskiej szkoły powstały niespodziewanie nowe problemy, a polska szkoła musi przygotowywać uczniów do tego, by byli ludźmi przygotowanymi do życia, pracy, studiów. Do tego, by być dobrymi obywatelami, założycielami i członkami rodzin, dobrymi rodzicami. Do tego, by mogli dobrze przeżyć swoje życie, służyć swoim rodzinom, sobie i tej naszej wielkiej rodzinie – czyli Polsce” – mówił Jarosław Kaczyński.

PAP/RIRM

drukuj