fot. Tomasz Strąg

W. Waszczykowski, J. Kopcińska, U. Krupa otwierają listę kandydatów PiS do PE w okręgu łódzkim

B. szef MSZ, poseł Witold Waszczykowski, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska oraz europosłanka Urszula Krupa liderami listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu łódzkim – wynika z informacji uzyskanych przez PAP w kierownictwie PiS.

Kolejne miejsca przypadły wojewódzkim radnym: Beacie Dróżdż, Grzegorzowi Wojciechowskiemu i Marlenie Sagan.

Na siódmym miejscu listy znalazł się wójt gminy Paradyż Wojciech Rudalski.

Na łódzkiej liście znaleźli się też: Krzysztof Szymczyk (Porozumienie), radna sejmiku województwa Alicja Antczak oraz posłanka Beata Mateusiak-Pielucha.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do PE. Wśród „jedynek” są m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Elżbieta Kruk, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Natomiast wśród „dwójek” znaleźli się m.in.: wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa, wicemarszałek Senatu Maria Koc, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

PAP/RIRM

drukuj