fot. PAP/Grzegorz Michałowski

M. Morawiecki: Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska

Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska; niektórym nie podoba się, kto jest dzisiaj u steru, ale mamy bardzo dobry kompas – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas łódzkiej konwencji regionalnej.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz kandydat PiS na prezydenta Łodzi poseł Waldemar Buda.

Szef rządu w swoim wystąpieniu  zaznaczył, że marzy mu się Polska oparta o współpracę, o to, „żeby Polak był Polakowi bratem”.  Premier wskazywał na konieczność szybszego rozwoju, „gdzie wysiłki władz samorządowych i rządowych zwielokrotnią się”.

– I ku takiej Polsce, Szanowni Państwo, musimy zmierzać. Naszą ciężką pracą ku takiej wielkiej Łodzi w Ziemi Łódzkiej musimy zmierzać. Bo takie było marzenie, pragnienie naszych przodków – tych, którzy 100 lat temu odbudowywali Polskę. I takie jest zadanie naszych wnuków. I taka będzie Polska, Szanowni Państwo. Taką Polskę zbudujemy razem z Prawem i Sprawiedliwością, razem z naszymi kandydatami ku wielkiej Łodzi, ku wielkiej Polsce – powiedział premier.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński akcentował z kolei, że jeżeli społeczeństwo postawi na tych, „którzy robią, a nie mówią”, to przyjdzie czas, że Łódź będzie wizytówką Polski. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj