[TYLKO U NAS] J. Sellin: W centrum naszej uwagi są Polacy, nie interesują mnie partie, które chcą być „antyPiS-em”

Nie śledziłem konwencji PO i Nowoczesnej. Nie interesują mnie środowiska polityczne, które zajmują się same sobą. […] W centrum naszej uwagi są Polacy, rozwiązywanie ich realnych problemów – wskazywał Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, w rozmowie z TV Trwam News.

Obniżenie podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorców, niższy, bardziej proporcjonalny ZUS oraz kolejne środki przeznaczone na wsparcie dla rodzin – to nowe propozycje Prawa i Sprawiedliwości, które w najbliższych miesiącach trafią do Sejmu.

Rządzimy po to, żeby pracować dla ludzi – mówił w rozmowie z TV Trwam News wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Szczególnie cieszę się z propozycji obniżenia podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorców – z 15 do 9 proc. Bardzo cieszę się ze sprawiedliwego rozwiązania, jakim jest tzw. emerytura macierzyńska dla kobiet, które wychowały co najmniej czwórkę i więcej dzieci, które bardzo często – właśnie dlatego, że w swoim życiu zajęły się przede wszystkim wychowywaniem dzieci – nie wypracowały sobie emerytury albo wypracowały ją bardzo niską. Te matki będą miały podstawową emeryturę, którą państwo polskie powinno zapewniać – tłumaczył polityk PiS.

Jarosław Sellin podkreślił, że każda z nowych propozycji Prawa i Sprawiedliwości opiera się o realia budżetowe. Przypomniał, że pieniędzy jest więcej, co jest efektem polityki prowadzonej przez rząd.

W centrum naszej uwagi są Polacy, rozwiązywanie ich realnych problemów, które do tej pory były nierozwiązane. My to robimy. To jest nasza oferta na najbliższe lata. Mam nadzieję, że spotka się z dobrą odpowiedzią, również wyborczą – dodał wiceminister kultury.

Obok Prawa i Sprawiedliwości również PO i Nowoczesna rozpoczynają kampanię przed wyborami samorządowymi. Ugrupowania opozycyjne pójdą do wyborów jako „koalicja obywatelska”. Grzegorz Schetyna twierdzi, że połączenie sił ma „dać Polakom alternatywę dla złych rządów PiS”.

Nie śledziłem konwencji PO i Nowoczesnej. Nie interesują mnie środowiska, które zajmują się same sobą – powiedział Jarosław Sellin.

Interesują mnie środowiska polityczne, które zajmują się narodem, Polakami, społeczeństwem. To jesteśmy my. […] Nie interesują mnie partie, które chcą być tylko „antyPiS-em” i nie mają niczego istotnego do zaproponowania. Chyba, że poważną propozycją dla Polaków jest likwidacja CBA, likwidacja IPN-u czy też rozczłonkowanie Polski na regiony, tj. likwidacja urzędów wojewódzkich i pozwolenie marszałkom na prowadzenie odrębnej polityki zagranicznej. To jest droga donikąd. To jest droga do totalnej destrukcji – zauważył polityk PiS.

* * *

Z Jarosławem Sellinem, wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego, rozmawiał Szymon Kozupa.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl