fot. twitter.com

PiS apeluje do G. Schetyny, aby przedstawił wyliczenia dotyczące finansowania propozycji programowych

Prawo i Sprawiedliwość ponawia apel do lidera Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, by przedstawił wyliczenia związane z propozycjami programowymi przedstawionymi przez jego partię.

Politycy powinni być wiarygodni, a PO ostatnio mami Polaków pustymi obietnicami – powiedział dziś na konferencji w Sejmie szef KPRM Michał Dworczyk.

Minister wskazał na propozycje polityków Platformy dotyczące m.in. zmian podatkowych, dodatkowych programów solidarnościowych czy społecznych.

– Musimy ponowić pytanie do przewodniczącego Grzegorza Schetyny: prosimy o przedstawienie wyliczeń związanych z propozycjami przedstawianymi w ostatnich tygodniach przez PO. Mimo naszych postulatów w tej sprawie, do tej pory nie zobaczyliśmy żadnych wiarygodnych wyliczeń i informacji, w jaki sposób te programy mają być zrealizowane. My chcemy prowadzić dialog i merytoryczną dyskusję, dlatego ponawiamy ten apel. Polityka powinna być wiarygodna i politycy powinni być wiarygodni, dlatego rozmawiajmy poważnie. Panie przewodniczący, prosimy o przedstawienie wyliczeń, żeby nie mamić Polaków pustymi obietnicami, co Państwo w ostatnich dniach czynicie – akcentował Michał Dworczyk.

Politycy PiS-u przypomnieli, że rząd Zjednoczonej Prawicy, zapowiadając kolejne programy, wskazywał źródła ich finansowania. Programy społeczne PiS-u są realizowane m.in. z uszczelnienia systemu podatkowego i walki z mafiami VAT-owskimi.  Partia rządząca oczekuje, że PO powie Polakom, skąd weźmie pieniądze na swoje obietnice.

RIRM

drukuj