PiS: debata o problemach służby zdrowia

Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna debatę na temat problemów służby zdrowia. Udział w spotkaniu weźmie Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Miejscem rozmów będzie Warszawskie Towarzystwo Lekarskie.

Mariusz Błaszczak, zapowiadając konferencję, podkreślił, że wbrew obietnicom rządu, nie zmniejszyły się kolejki do lekarzy.

– Rząd koalicji PO-PSL solennie zapewniał o tym, że kolejki do lekarzy zostaną skrócone. Raport Najwyższej Izby Kontroli mówi wręcz przeciwnie – kolejki są coraz dłuższe; ludzie czekają miesiącami, latami na zabiegi. Pacjent jest w tle. Najważniejszy jest pieniądz. Okazuje się, że szpitale przekształcone w spółki mają zarabiać pieniądze, a nie leczyć pacjentów – zaznaczył Mariusz Błaszczak.

Na debatę zostali zaproszeni m.in. pacjenci – poinformował Stanisław Karczewski, wicemarszałek senatu i członek senackiej Komisji Zdrowia.

– Pacjenci rozpoczną naszą debatę. Mówiąc o swoich kłopotach i w odniesieniu do ich problemów będziemy mówić o naszych propozycjach. Oczekujemy głosu również od pana ministra i od przedstawiciela Kancelarii Prezydenta. Wsłuchamy się w to, co oni mają do zaproponowania – zwrócił uwagę Stanisław Karczewski.

Zaproszenie na konferencję otrzymali także m.in. Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz, przedstawiciele kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego, i przede wszystkim lekarze, przedstawiciele Lekarskich Związków Zawodowych i Stowarzyszeń.

RIRM

drukuj