fot. twitter.com/KUKIZ15

J. Sachajko w Kukiz’15 mówi o potrzebie koalicji z PiS

Kukiz’15 staje się partią polityczną. Chce mieć realny wpływ na zmianę sytuacji w Polsce. Jarosław Sachajko, poseł z tego ugrupowania, mówi o potrzebie koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Deklaracja zaskakuje, bo wcześniej wchodzenie w rozmowy z PiS-em wykluczał lider Koalicji Polskiej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Paweł Kukiz już wcześniej podkreślał, że nie udało mu się wprowadzić do Sejmu takiej liczby posłów, która wymuszałaby zmiany ustrojowe w Polsce. Mówił o poszukiwaniu nowych narzędzi. I tak, po kilku latach, zdecydował się na założenie partii politycznej. Choć jeszcze niedawno Kukiz’15 było ugrupowaniem, które na każdym kroku wskazywało na upartyjnienie całego systemu władzy w kraju.

Teraz pojawiają się pytania o polityczną przyszłość Kukiz’15. I tak tę przyszłość widzi poseł tego ugrupowania Jarosław Sachajko.

– Powinniśmy wejść w koalicję z PiS, żeby zmieniać rzeczywistość. To jest jedyne racjonalne działanie – mówił Jarosław Sachajko.

Koalicję z PiS-em wykluczał wcześniej lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Oficjalnie, Kukiz’15 wciąż tworzy z PSL-em Koalicję Polską.

– Mamy również radę programową Koalicji Polskiej, na czele której stoi Paweł Kukiz. Powinni się ci liderzy spotkać z Prawem i Sprawiedliwością i ustalić, czy jest możliwość współpracy – powiedział poseł PSL-Kukiz’15.

W obozie Zjednoczonej Prawicy trwają negocjacje co do kształtu dalszej współpracy. Łódka koalicyjna została rozchwiana zwłaszcza wtedy, gdy wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej zablokował Jarosław Gowin.

TV Trwam News

drukuj