fot. PAP/Piotr Nowak

W Warszawie uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

W niedzielę rano politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński, uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. W warszawskim kościele seminaryjnym odprawiona została Msza św. w intencji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

Po Mszy św. przedstawiciele rządu i politycy PiS przeszli na pl. Piłsudskiego, gdzie złożono kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r.

Oprócz szefa rządu i prezesa PiS pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej uczcili m.in. szef MON Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, były szef MON Antoni Macierewicz, europosłowie PiS: Ryszard Czarnecki i Joachim Brudziński.

Na czas złożenia kwiatów przez polityków PiS Plac Piłsudskiego został zamknięty dla ruchu, otoczony kordonem policji i żandarmerii wojskowej. Z ruchu wyłączono też część Krakowskiego Przedmieścia.

Wieczorem w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i Ojczyzny sprawowana była Msza św. w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Bogdan Bartołd.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

PAP

drukuj