fot. PAP/Leszek Szymański

Walka z koronawirusem

W ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano prawie 44 tys. testów na obecność COVID-19. Ponad 9 tys. z nich dało wynik pozytywny.

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce 9 tys. 410 nowych przypadków koronawirusa. Na sam COVID-19 zmarło 41 osób. Wśród ofiar śmiertelnych jest także 136 pacjentów, którzy dodatkowo chorowali na inne schorzenia.

Obecnie w szpitalach przebywa nieco ponad 16 tys. Polaków zarażonych koronawirusem. Wprowadzona przez rząd narodowa kwarantanna potrwa do przyszłej niedzieli. Rząd nie wyklucza jednak dalszych obostrzeń.

Na podobny krok zdecydowało się wiele państw w Europie. Niemcy miały zakończyć lockdown dzisiaj, ale ostatecznie wydłużyły restrykcje do końca miesiąca. To samo zrobiły Węgry.

Irlandia wprowadza od jutra naukę zdalną oraz wstrzymuje wszelkie budowy i remonty. Włochy, Hiszpania, Francja i Czechy przedłużyły ogólnokrajową kwarantannę oraz godzinę policyjną. Słowacja poszła o krok dalej. Mieszkańcy południowej części kraju muszą mieć przy sobie negatywny wynik na obecność COVID-19, nawet idąc do pracy.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl