fot. pixabay.com

W ubiegłym roku do prokuratur wpłynęło ponad 5 tys. zawiadomień o błędach medycznych

W ubiegłym roku do prokuratur wpłynęło ponad 5 tys. zawiadomień o błędach medycznych. Około 140 zakończyło się przygotowaniem aktu oskarżenia – powiedziała w poniedziałek zastępca prokuratura krajowego Beata Sobieraj-Skonieczna. Podała, że błędy dotyczyły głównie spraw związanych z położnictwem i ginekologią.

W poniedziałek w Sopocie zorganizowany został II Ogólnopolski Kongres Rozwiązań Ubezpieczeniowych dla Podmiotów Leczniczych. Wzięło w nim udział prawie 100 lekarzy i menedżerów ochrony zdrowia, ekspertów od ubezpieczeń i prawnicy.

Prelegentką kongresu była z-ca Prokuratora Krajowego Beata Sobieraj-Skonieczna, która przypomniała, że od 2016 roku w prokuraturach okręgowych i regionalnych powstały działy medyczne, do których zostali przydzieleni prokuratorzy specjalizujący się w tej dziedzinie.

Wyjaśniła, że w ubiegłym roku do prokuratur w kraju wpłynęło ponad 5 tys. zawiadomień o błędach medycznych, a ok. 140 zakończyło się przygotowaniem aktu oskarżenia.

Jak zaznaczyła, z roku na rok jest więcej zawiadomień, natomiast aktów oskarżenia jest przygotowywanych tyle samo co w latach ubiegłych.

„Większość błędów jest generowana przez ginekologów i położników. Są to sprawy okołoporodowe, związane z leczeniem ginekologicznym i porodem” – oznajmiła.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl