fot. twitter.com

W środę min. Czaputowicz udaje się z wizytą do Serbii

Szef MSZ Jacek Czaputowicz udaje się w środę z wizytą do Serbii, gdzie spotka się z prezydentem Aleksandarem Vucziciem, premier Aną Brnabić oraz szefem serbskiej dyplomacji Ivicą Dacziciem – podało w poniedziałek MSZ. Minister zainauguruje też II edycję „Konferencji Belgradzkiej”.

Resort spraw zagranicznych zwraca uwagę, że wizyta Jacka Czaputowicza w Belgradzie to potwierdzenie bardzo dobrych relacji między Polską a Serbią. Stanowi też wyraz uznania osiągnięć Serbii w negocjacjach akcesyjnych z Unią Europejską.

Polska niezmiennie wspiera kraje regionu Bałkanów Zachodnich w ich dążeniach do akcesji do UE, a Serbia jest jednym z liderów tego procesu” – podkreśliło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W ramach „Konferencji Belgradzkiej”, której drugą edycję minister Czaputowicz zainauguruje wspólnie z szefem MSZ Serbii, Polska dzieli się doświadczeniami z okresu przed wejściem do Unii Europejskiej.

Jak podało MSZ, „przyczynia się to do wzmocnienia zdolności administracyjnych serbskich instytucji oraz ich efektywności w przyjmowaniu unijnych standardów”.

Pierwsza edycja Konferencji Belgradzkiej odbyła się w ubiegłym roku w Warszawie.

 

PAP/RIRM

drukuj