fot. Paweł Palembas

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie krańce północne oraz częściowo południowo-wschodnie kontynentu będą w zasięgu wyżów.

Polska będzie pod wpływem odsuwającego się nad Łotwę niżu. W drugiej połowie dnia od południowego wschodu Polska dostanie się na skraj słabego klina wyżu znad Bałkanów. Napływa dość chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie w północnej połowie kraju, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st. C na Suwalszczyźnie, około 24 st. C w centrum, do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie miejscami porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Prognozowana wysokość opadów na zachodzie do 15 mm, lokalnie do 20 mm, a w centrum do 25 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C na Suwalszczyźnie, około 15 st. C na przeważającym obszarze, do 18 st. C na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni, na krańcach zachodnich skręcający na zachodni. W rejonach podgórskich porywy do 65 km/h i w Tatrach do 110 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl