fot. PAP/EPA

Izrael zbombardował cele Hamasu w Strefie Gazy

Izraelskie lotnictwo dokonało w sobotę nad ranem nalotów na cele Hamasu w Strefie Gazy w odpowiedzi na wysłanie z tego terytorium balonów zapalających – poinformował izraelski rzecznik wojskowy.

Według komunikatu rzecznika celem ataków była bateria wyrzutni rakietowych i inne obiekty należące do rządzącego w Gazie tego radykalnego ugrupowania. Brak informacji o ofiarach lub zniszczeniach.

Hamas nie ustosunkował się do tego komunikatu.

Od porozumienia o wstrzymaniu ognia z 21 maja Hamas od czasu do czasu wypuszcza nad terytorium izraelskie balony wypełnione substancją zapalającą. Balony wyrządzają znaczne szkody na polach uprawnych.

Według strony palestyńskiej balony mają skłonić Izrael do złagodzenia restrykcji wobec Strefy Gazy, które zaostrzono podczas walk z maja. Od tego czasu prowadzone są ze zmienną intensywnością.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl