fot. PAP/EPA

Izrael: ze Strefy Gazy wystrzelono kolejne rakiety

Ze Strefy Gazy wystrzelono w środę rano rakiety w kierunku Izraela – poinformowało izraelskie wojsko. W wielu miastach rozległy się syreny alarmowe, a ludzie udali się do schronów. Dodano, że w nalocie izraelskim zginął palestyński bojownik.

Izraelskie wojsko przekazało na Twitterze, że jego siły przeprowadziły atak na grupę przygotowującą wystrzelenie rakiet w stronę Izraela. W ataku zginęła co najmniej jedna osoba. Wspierane przez Iran radykalne ugrupowanie Palestyński Islamski Dżihad zidentyfikowało zabitego jako swojego bojownika.

Dzień wcześniej izraelskie siły przeprowadziły precyzyjny atak lotniczy na dom w mieście Gaza jednego z czołowych dowódców Islamskiego Dżihadu. W ataku zginął islamista Baha Abu Al-Atta wraz z żoną. Ponadto w ataku sił izraelskich w stolicy Syrii, Damaszku, na dom innego przedstawiciela Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych – podała agencja Reutera. Strona izraelska ogłosiła, że obydwie ofiary były bojownikami Dżihadu.

W odpowiedzi Islamski Dżihad wystrzelił w ciągu dnia w kierunku Izraela ok. 200 rakiet – podaje Reuters. Część z nich przechwycił system antyrakietowy Żelazna Kopuła, jednak co najmniej 17 Izraelczyków zostało rannych.

Ministerstwo zdrowia w kontrolowanej przez Hamas Strefie Gazy poinformowało, że w izraelskich atakach wymierzonych w palestyńskie ugrupowanie Islamski Dżihad we wtorek zginęło 10 Palestyńczyków.

Agencja Associated Press zauważa, że wtorkowe izraelskie naloty wymierzone w wyższych rangą dowódców Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy i w Syrii nasilają konfrontację Izraela z Iranem w regionie i grożą wywołaniem kolejnej niszczycielskiej fali transgranicznej przemocy z palestyńskimi bojownikami. Reuters pisze o najpoważniejszej eskalacji przemocy od kilku miesięcy.

Źródło dyplomatyczne powiedziało agencji Reutera, że do Kairu zmierza przedstawiciel ONZ ds. Bliskiego Wschodu, by rozpocząć mediacje na rzecz deeskalacji agresji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl