W Sejmie sprawa Krajowej Spółki Cukrowej

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi zajmuje się dziś sprawą Krajowej Spółki Cukrowej. Politycy wysłuchają informacji ministra skarbu państwa nt. sytuacji ekonomicznej spółki. Będą domagali się również wyjaśnień w kwestii jej prywatyzacji.

To ma być prywatyzacja plantatorsko- pracownicza, czyli polscy rolnicy mają stać się właścicielami. Niestety ten proces od wielu lat – chociaż ustawa sejmowa to określa – nie jest realizowany. Zaczynamy się obawiać, że toczące się działania idą raczej w kierunku osłabienia Krajowej Spółki Cukrowej, doprowadzenia do kłopotów finansowych po to, żeby tego procesu prywatyzacji nie przeprowadzić. Mówi się również o tym (dziś te pytania będziemy również stawiali), że PSL chciałoby Krajową Spółkę Cukrową łączyć z ELEWARREM, czyli firmą zajmującą się handlem zbożem, głównie po to, by obsadzić nowy podmiot gospodarczy własnymi działaczami. Na to zgody nie będzie – mówi poseł Jan Ardanowski, wiceszef sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Rząd od kilku lat chce sprzedać akcje KSC, ale dwie poprzednie próby prywatyzacji zostały odwołane przez Ministerstwo Skarbu. Jeśli kolejne podejście okaże się nieudane Polski Cukier albo pozostanie w rękach państwa, albo rząd zmieni ustawę o KSC i sprzeda akcje spółki na giełdzie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl