W Sejmie m.in. o następstwach konwencji o tzw. przemocy wobec kobiet

Następstwa ratyfikacji konwencji Rady Europy o tzw. przemocy wobec kobiet dla jednostki, społeczeństwa i państwa – będą omawiane dziś w Sejmie.

Zagadnieniem zajmą się uczestnicy posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Ochrony Życia i Rodziny. Wśród nich obok parlamentarzystów będą specjaliści i eksperci zajmujący się tematyką ochrony życia.

Trzeba głośno mówić o zagrożeniach, jakie niesie konwencja, która pod przykryciem ochrony kobiet walczy z Kościołem – powiedział poseł Jan Dziedziczak, przew. parlamentarnego zespołu.

– Konwencja, którą przyjęła Rada Europy tak naprawdę mówi o tym, że wszelka przemoc w rodzinie jest wynikiem tradycji, kultury i działań Kościoła katolickiego. I żeby przeciwdziałać przemocy wobec kobiet trzeba zlikwidować tradycję, kulturę, wszelkie nauczanie i wpływ Kościoła katolickiego na życie w rodzinie. Chcemy pokazać, że jest to bardzo agresywna, lewicowa propaganda – powiedział poseł Jan Dziedziczak.

Tymczasem jak podkreśla polityk, do przemocy najczęściej dochodzi w związkach pozamałżeńskich, tzw. wolnych związkach.

– Tam, gdzie nauczanie Kościoła katolickiego w rodzinie jest stosowane; tam, gdzie małżonkowie się modlą; tam, gdzie jest kultura i tradycja związana z duchowością katolicką, tam nie ma przemocy. Przemoc, jeżeli już jest, to najczęściej w związkach, gdzie mamy do czynienia z konkubinatem. Środowiska lewicy jak zawsze dokonują manipulacji i skupiają się na walce z Kościołem katolickim – podkreśla poseł Jan Dziedziczak.

Posiedzenie parlamentarnego zespołu rozpocznie się o godz. 11.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl