fot. PAP/Radek Pietruszka

Projekt wprowadzenia bonu turystycznego – najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu w Sejmie

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu do Sejmu trafi projekt dot. propozycji prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu bonu turystycznego. Świadczą o tym wypowiedzi przedstawicieli rządu.

Na początku czerwca ubiegający się o drugą kadencję prezydent zapowiedział świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko, które miałoby zostać wykorzystane na potrzeby wypoczynku krajowego.

Rozwiązanie ma pomóc nie tylko rodzinom, ale także branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała, że prezydent Andrzej Duda podjął się ostatecznej redakcji projektu ustawy. Czekamy na informacje z Kancelarii Prezydenta ws. propozycji – dodała.

– Jeśli chcemy, aby w te wakacje jeszcze można było skorzystać z tego rozwiązania, ale też przypomnijmy, że tutaj pan prezydent na tyle skorygował i taka była jego propozycja, aby z tego świadczenia można było korzystać do końca 2021 roku. Przypomnijmy, że to jest pierwsza celowana pomoc dla jednej, konkretnej branży. Wspierając turystykę lokalną, tak naprawdę wspieramy bardzo długi łańcuch wartości w Polsce – od sprzedawcy gofrów i lodów w miejscach turystycznych po bazę noclegową, i tą agroturystyczną, i tą hotelową i wreszcie organizatorów wypoczynku zbiorowego. To duża kwota, która trafi bezpośrednio do branży turystycznej krajowej – zaznaczyła Jadwiga Emilewicz.    

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział w Polskim Radiu, że odpowiedni projekt, który pozwoli na realizację propozycji prezydenta, zostanie skierowany na najbliższe posiedzenie Sejmu, które ma się rozpocząć w najbliższy piątek.

RIRM

drukuj