J. Sellin o proteście w Sejmie: będą nowe propozycje o charakterze finansowym

Będą nowe propozycje o charakterze finansowym i będą też propozycje związane z daniną solidarnościową, która umożliwi nam pozyskanie dodatkowych środków na pomoc tej grupie społecznej – zapowiedział w poniedziałek wiceminister kultury Jarosław Sellin odnosząc się do protestu w Sejmie os. niepełnosprawnych i ich opiekunów.

„Będą nowe propozycje o charakterze finansowym i będą też propozycje związane z daniną solidarnościową, która umożliwi nam pozyskanie dodatkowych środków na pomoc tej grupie społecznej” – mówił w poniedziałek w RMF FM wiceminister kultury Jarosław Sellin pytany o protest w Sejmie.

„Jutro rano o godz. 8.30 zbiera się Komitet Społeczny Rady Ministrów, czyli taki wicerząd, który kolejne propozycje dla tych ludzi będzie wypracowywał po to, żeby jutro na posiedzeniu rządu te decyzje przyjąć” – dodał.

Jak mówił wiceminister, „rząd był mocno reprezentowany, jeśli chodzi o rozmowy z osobami protestującymi w Sejmie”.

„Na czym my się tutaj skupiamy: czy na realnym rozwiązywaniu problemów tych ludzi pokrzywdzonych przez życie, przez los, którym naprawdę realnie trzeba pomóc – i to robimy – czy skupiamy się na analizowaniu wyścigów, kto do nich dociera?” – pytał Jarosław Sellin.

PAP/RIRM

drukuj