fot. PAP/Piotr Polak

W ramach programu ,,Mosty dla Regionów” powstanie nowy most na Wiśle

Pomiędzy Antoniówką Świerżowską a Świerżami Górnymi na Mazowszu powstanie nowy most na Wiśle. Inwestycja będzie realizowana w ramach programu ,,Mosty dla Regionów”. Promesę na projekt budowy mostu przekazał dziś samorządowcom minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Nowy most na Wiśle połączy powiaty garwoliński i kozienicki obok elektrowni Kozienice. Szacunkowy koszt jego budowy to 650 mln zł. 80 proc. kosztów będzie pokryte z programu. Rząd sfinansuje też przygotowanie inwestycji.

Przeprawa mostowa, która połączy gminę Maciejowice z gminą Kozienice, będzie magnesem na inwestycje w regionie – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Chcemy, żeby mosty łączyły te dwa obszary: powiat kozienicki i garwoliński – po jednej stronie droga 79, a po drugiej 801 – i żeby ta przeprawa mostowa pozwalała na lepszy rozwój lokalny. Jest to jeden z najdłuższych odcinków na polskiej rzece, który nie ma przeprawy mostowej w tej chwili. Jest to jak najbardziej uzasadnione, żeby ten most tutaj powstał – podkreslił minister Jerzy Kwieciński.

Dokument, który minister przekazał samorządowcom, to pozytywna opinia na temat mostu. Jak mówił Jerzy Kwieciński, oznacza ona, że wojewoda w przeciągu dwóch tygodni przygotuje właściwą umowę, którą podpisze z samorządowcami.

RIRM

drukuj