PAP/Darek Delmanowicz

Min. J. Kwieciński: W Stalowej Woli powstanie nowy most na Sanie

Nowy most na Sanie zostanie zbudowany w Stalowej Woli (Podkarpackie). Inwestycja ma powstać do 2025 roku w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów. Szacowany koszt przeprawy wyniesie 360 mln zł.

Przedsięwzięcie podczas wspólnej konferencji prasowej w tym mieście zapowiedzieli w poniedziałek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Na konferencji obecni byli również marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

„Jesteśmy bliscy zbudowania kolejnego, trzeciego mostu na rzece San. Bardzo ważnego nie tylko dla Stalowej Woli, ale dla całej okolicy. Można powiedzieć, że samorządowcy stalowowolscy mają stalową wolę i wreszcie doprowadzili do tego, że ten projekt jest przygotowany. Został złożony do programu i przechodzi ocenę w ministerstwie inwestycji i rozwoju” – mówił minister Kwieciński.

Zaznaczył, że „inwestycje mostowe przekraczają możliwości pojedynczego samorządu”. Minister inwestycji i rozwoju zwrócił uwagę, że kosztów biegnącego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 855 mostu nie byłby w stanie „udźwignąć jeden samorząd”. Przy budowie mostu partycypował będzie budżet państwa.

Program Mosty dla Regionów, został uruchomiony na początku sierpnia w ubiegłym roku, a na jego realizację rząd przeznaczył 2,3 mld zł. Zakłada on budowę nawet kilkudziesięciu różnej wielkości przepraw mostowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl