Prezes PGNiG: Na inwestycje w OZE grupa zamierza przeznaczyć do 4 mld zł

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma przeznaczyć w najbliższych latach do 4 mld zł na zbudowanie segmentu Odnawialnych Źródeł Energii. Docelowo spółka chce w obszarze OZE dysponować mocą 900 MW – poinformował na konferencji prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Rozwój segmentu Odnawialnych Źródeł Energii ma zapewnić grupie dodatkowe źródła dochodu oraz większą stabilizację funkcjonowania firmy.

PGNiG zamierza być jednym z wiodących wytwórców tzw. zielonej energii w Polsce – podkreślił prezes Jerzy Kwieciński. Dodał, że cała grupa kapitałowa PGNiG dokonuje zielonego zwrotu.

Idziemy w kierunku Odnawialnych Źródeł Energii i to zarówno tych klasycznych, jak energetyka wiatrowa, energetyka słoneczna, ale idziemy również w kierunku paliw alternatywnych. Idziemy przede wszystkim w kierunku biometanu, idziemy również w kierunku wodoru. To przyszłość dla naszej grupy. To są te działania, które zapewnią nam nowe źródła dochodów, nowe źródła zysków, ale co szalenie ważne dadzą nam również większą stabilizację dla funkcjonowania firmy. Sprawią, że nasza firma będzie jeszcze bardziej odporna na takie szoku, jakie również obecnie przeżywamy – wskazał prezes PGNiG.

PGNiG najbardziej interesują projekty związane z energetyką wiatrową i fotowoltaiką, gdyż są to technologie o największym potencjale inwestycyjnym. W obszarze farm wiatrowych spółka jest zainteresowana również morskimi farmami wiatrowymi i lokalizowaniem tam dodatkowych projektów.

Władze PGNiG, zapewniają, że te działania są prowadzone na rzecz całego społeczeństwa a zawłaszcza młodych dbających o środowisko. Inicjatywy związane z OZE wpisują się też w politykę rządu Zjednoczonej Prawicy oraz Unii Europejskiej.

RIRM

drukuj